Vintage a provensálsky štýl kuchyne

Aj štýlové vintage kuchyne sa vyznačujú najvyššou kvalitou spracovania a účelným usporiadaním podľa ergonomických zásad. Vintage kuchyňa  na mieru sa môže vynímať nielen v klasickom, ale aj modernom interiéri.

Aj rustikálne kuchyne môžu mať mnoho tvárí. Pre vašu inšpiráciu si prezrite našu fotogalériu realizovaných návrhov rustikálnych kuchýň.

Rustikálne kuchynské interiéry

Rustikálne kuchyne, ktoré sa dnes často nazývajú aj provensálske kuchyne, alebo kuchyne v provensálkom štýle prinášajú do domácnosti romantickú pohodovú atmosféru. 

Ak máte radi atmosféru pokojných časov, harmóniu a útulnosť, potom splnia návrhy interiéru rustikálnych kuchýň  dokonale vaše predstavy.

Rustikálne kuchyne predstavujú štýl, ktorý pripomína návrat ku všetkému, čo symbolizuje vidiek a prírodu. Nábytok s patinou a veci, ktoré by mohli rozprávať príbehy. Prírodné materiály ako drevo a kameň doplnené romantickými vzormi, prírodné a pastelové farby - to všetko dokáže privolať kúzlo starých čias.

Rustikálne kuchyne na mieru

Štýlové rustikálne kuchyne pre vás zrealizujeme na mieru. Od návrhu až po jej montáž. Do návrhov klasických rustikálnych kuchýň vnášame naše skúsenosti a znalosti a estetické cítenie moderných princípov interiéru. Preto rustikálne kuchyne od nás majú dokonalú funkčnosť skrytú za unikátny štýl.

Vintage návrhy kuchyne v posledných rokoch získavajú opäť na popularite. Pôsobia veľmi príjemne a premenia váš dom či byt v útulný a teplý domov. Vintage kuchyne sú prepracované do posledného detailu a starostlivo dbajú na svoj tradičný štýl, ktorý prekonáva všetky módne trendy. Hodia sa ako do vidieckeho prostredia, bytu, rodinného domu, tak do luxusnej rezidencie.

Provensálsky štýl kuchyne

Rustikálne kuchyne, provence či vo vidieckom štýle. Rustikálne kuchyne nie sú už len doménou  chalupy ale stávajú sa čoraz častejšie aj súčasťou domu  v meste. Rustikálne kuchyne dokážu priamo zvádzať a nechať sa štýlom uniesť aj do obytného priestoru. Nábytok v tradičnom rustikálnom poňatí dokáže rozprestrieť pohodu kdekoľvek dovolíte!

Kuchyňa v štýle Provence je charakteristická nezameniteľným štýlom a eleganciou. Provensálske kuchyne dokážu vytvoriť miesto harmónie a útulného prostredia. Obľúbené' sú krémové, smotanové, vanilkové ale aj iné pastelové farby. 

Provensálska kuchyňa je zdobená jednoduchosťou a svetlými farbami. Pracuje sa s voľnými priestormi v podobe dekorácií na kuchynskej linke a otvorených políc. Dobre navrhnutá provensálska kuchyňa vie byť veľmi praktická. Ponúka dostatočný úložný a pracovný priestor. Pre inšpiráciu si pozrite naše návrhy provensálskych kuchýň.

Návrhy interiéru vintage kuchýň

Potrebujete návrh rustikálnej kuchyne 
podľa súčasných trendov?

Vintage a rustikálne kuchyne majú stále viac priaznivcov. Je to predovšetkým tým, že často na rozdiel od moderných strohých a lesklých kuchýň vyžarujú teplo, oblé tvary u rustikálnych kuchýň pôsobia domáckym až romantickým dojmom. V súčasnej dobe si ich zákazníci nechávajú navrhovať aj do bytov či rodinných domov.

Pre priaznivcov osvedčeného dizajnu sú tým pravým retro kuchyne. Retro dizajn je stále nadčasový a nikdy nevyjde z módy. Rovnako tak si veľmi zakladá na praktickosti a dokonalej funkčnosti každého prvku. Pre vintage kuchyne sú typické oblé tvary nábytku, živé farby, keramické obklady s pestrými vzormi a v neposlednom rade dizajnové spotrebiče.

Tipy, ktoré pomôžu docieliť vintage štýl

Prvým z nich je matný povrch. Kuchynská linka z matného povrchu, najlepšie z dreva, to je základ. Aj výrazné dvierka či úchytky dvierok môžu z linky urobiť unikátný kuchynský objekt. Ďalšou nevyhnutnou súčasťou návrhu vintage kuchyne sú prírodné materiály, napríklad kameninová, keramická či drevená podlaha. Rovnako tak pomocou vybavenia alebo jednotlivých doplnkov v kuchyni je možné prebudiť romantické čaro.

Návrh interiéru - kuchyne v rustikálnom a  modernom štýle

Nechajte sa inšpirovať našimi návrhmi rustikálnych kuchýň v rôznych motívoch. V prípade záujmu o vytvorenie vlastného návrhu kuchyne nás neváhajte kontaktovať.

Návrh vintage kuchyne - informácie a cenová ponuka