Vintage a provensálsky štýl kuchyne

Aj štýlové vintage kuchyne sa vyznačujú najvyššou kvalitou spracovania a účelným usporiadaním podľa ergonomických zásad. Vintage kuchyňa  na mieru sa môže vynímať nielen v klasickom, ale aj modernom interiéri.

Rustikálne kuchynské interiéry

Rustikálne kuchyne, ktoré sa dnes často nazývajú aj provensálske kuchyne, alebo kuchyne v provensálkom štýle prinášajú do domácnosti romantickú pohodovú atmosféru. 

Ak máte radi atmosféru pokojných časov, harmóniu a útulnosť, potom splnia návrhy interiéru rustikálnych kuchýň  dokonale vaše predstavy.

Rustikálne kuchyne predstavujú štýl, ktorý pripomína návrat ku všetkému, čo symbolizuje vidiek a prírodu. Nábytok s patinou a veci, ktoré by mohli rozprávať príbehy. Prírodné materiály ako drevo a kameň doplnené romantickými vzormi, prírodné a pastelové farby - to všetko dokáže privolať kúzlo starých čias.

Vintage návrhy kuchyne v posledných rokoch získavajú opäť na popularite. Pôsobia veľmi príjemne a premenia váš dom či byt v útulný a teplý domov. Vintage kuchyne sú prepracované do posledného detailu a starostlivo dbajú na svoj tradičný štýl, ktorý prekonáva všetky módne trendy. Hodia sa ako do vidieckeho prostredia, bytu, rodinného domu, tak do luxusnej rezidencie.

Provensálsky štýl kuchyne

Kuchyňa v štýle Provence je charakteristická nezameniteľným štýlom a eleganciou. Provensálske kuchyne dokážu vytvoriť miesto harmónie a útulného prostredia. Obľúbené' sú krémové, smotanové, vanilkové ale aj iné pastelové farby. 

Provensálska kuchyňa je zdobená jednoduchosťou a svetlými farbami. Pracuje sa s voľnými priestormi v podobe dekorácií na kuchynskej linke a otvorených políc. Dobre navrhnutá provensálska kuchyňa vie byť veľmi praktická. Ponúka dostatočný úložný a pracovný priestor. Pre inšpiráciu si pozrite naše návrhy provensálskych kuchýň.

Návrhy interiéru vintage kuchýň

Potrebujete návrh rustikálnej kuchyne 
podľa súčasných trendov?

Vintage a rustikálne kuchyne majú stále viac priaznivcov. Je to predovšetkým tým, že často na rozdiel od moderných strohých a lesklých kuchýň vyžarujú teplo, oblé tvary u rustikálnych kuchýň pôsobia domáckym až romantickým dojmom. V súčasnej dobe si ich zákazníci nechávajú navrhovať aj do bytov či rodinných domov.

Pre priaznivcov osvedčeného dizajnu sú tým pravým retro kuchyne. Retro dizajn je stále nadčasový a nikdy nevyjde z módy. Rovnako tak si veľmi zakladá na praktickosti a dokonalej funkčnosti každého prvku. Pre vintage kuchyne sú typické oblé tvary nábytku, živé farby, keramické obklady s pestrými vzormi a v neposlednom rade dizajnové spotrebiče.

Tipy, ktoré pomôžu docieliť vintage štýl

Prvým z nich je matný povrch. Kuchynská linka z matného povrchu, najlepšie z dreva, to je základ. Aj výrazné dvierka či úchytky dvierok môžu z linky urobiť unikátný kuchynský objekt. Ďalšou nevyhnutnou súčasťou návrhu vintage kuchyne sú prírodné materiály, napríklad kameninová, keramická či drevená podlaha. Rovnako tak pomocou vybavenia alebo jednotlivých doplnkov v kuchyni je možné prebudiť romantické čaro.

Návrh interiéru - kuchyne v rustikálnom a  modernom štýle

Nechajte sa inšpirovať našimi návrhmi rustikálnych kuchýň v rôznych motívoch. V prípade záujmu o vytvorenie vlastného návrhu kuchyne nás neváhajte kontaktovať.

Návrh vintage kuchyne - informácie a cenová ponuka